PODZIEL SIĘ

Jeśli po raz pierwszy słyszysz te dwa tytułowe wyrażenia, to znak że najwyższa pora uzupełnić brak wiedzy w zakresie męskich dodatków ubraniowych. Co to jest brustasza? Pewnie cię to zdziwi, ale to ta niewielka kieszonka, w przedniej, zazwyczaj lewej klapie marynarki. Być może kilka razy wcześniej zastanawiałeś się nad sensem jej istnienia i nie mogłeś wymyślić żadnego rozsądnego powodu, aby ona istniała. Wprawdzie wiele osób próbuje jej nadać swoje własne znaczenie, trzymając w niej długopisy lub telefon komórkowy, ale zapewniamy cię, że nie do tego została stworzona. Słowo brustasza bardzo ściśle funkcjonuje z drugim określeniem, a mianowicie poszetka.

Poszetka to taka mała chusteczka

No właśnie. Teraz pewnie już kojarzysz związek tych dwóch słów. Poszetka zazwyczaj znajduje się w brustaszy, wystając z niej trochę ponad krawędź. Może wystawać zarówno jej rąbek, jak i jedna z krawędzi. Poszetką nazywamy dekoracyjną chusteczkę, wkładaną do kieszonki w celach poprawy wizerunku. Nie ma ona żadnej specjalnej funkcji do spełnienia. Nie jest to chusteczka do nosa, nie jest to szmatka do czyszczenia okularów ani nic w tym stylu. Poszetka to poszetka. Ma sobie spokojnie siedzieć w kieszonce, będąc tym elementem, który odróżni ciebie od dziesiątków innych panów. Przypisanie jej tak ważnej funkcji skutkuje tym, że kupowanie poszetki urosło do rangi rytuału. Nie jest to szybkie wyjście do sklepu i kupienie pierwszej z brzegu poszetki, którą zaproponuje ci sprzedawca. Tym bardziej, że w szerokiej gamie produktów nie brakuje poszetek, które tylko je udają. Jak rozpoznać oryginalną poszetkę od marnej kopii?
Oryginalna poszetka, zgodna z całym dekalogiem jej produkcji i stosowania to jeden kawałek materiału, najlepiej naturalnego (jedwab, len, bawełna, wełna), z ręcznie obszytymi rogami. Właśnie te krawędzie poszetki są charakterystyczne, bo przypominają wałeczki, zawinięte do wewnątrz. Ich obecność jest konieczna, ponieważ usztywniają konstrukcję złożonych poszetek, nie dopuszczając do ich rozwinięcia się. Wszystko inne, co różni się wyglądem od tego co wyżej napisano, to tylko marne kopie poszetek, których należy unikać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here