PODZIEL SIĘ

Wiele osób uwielbia antyki oraz stare, oryginalnie tapicerowane meble. Oczywiście mają swój urok i bardzo często budują klimat w aranżacji danego wnętrza, jednak trzeba pamiętać o tym, że mają być one czyste jak nowe. Niestety wiele osób o tym zapomina, dlatego ich meble nie są najlepszym przykładem połączenia tradycji i nowoczesności. Aby efektownie się prezentowały warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które z pewnością będą wiedziały jakie detergenty wykorzystać, by dana tapicerka była dobrze wyczyszczona, a jednocześnie nie zniszczona.

Specjaliści od tapicerek

Czyszczenie tapicerki na Bielanach świadczy sporo firm, jednak warto poczytać opinie o każdej, aby dowiedzieć się czy na pewno osoby zajmujące się tą czynnością wiedzą jak postępować z pobrudzonymi materiałami obiciowymi. Wbrew pozorom czasami można bardziej zaszkodzić nieumiejętnym czyszczeniem niż poprawić stan wyglądu materiału. Oczywiście można samemu spróbować wyczyścić materiał. Z pewnością będzie to najbardziej oszczędne rozwiązanie, jednak trzeba zaangażować siły i czas. Trzeba też wiedzieć jakich środków użyć, by nie było opłakanych efektów.

Czyszczenie ręczne

Wydaje się, że jest to dość bezpieczny sposób na pozbycie się plam, jednak może ono spowodować odbarwienia na tapicerce, a samo szorowanie może uszkodzić tkaninę. Tak jest przy atłasach. Profesjonaliści lepiej wiedzą jak podejść do takiego obicia, by nie straciło ono swojego splotu i uzyskało ponownie utracony blask. Tak samo jest ze środkami chemicznymi. Wiele osób nadal zaleca wykorzystanie sody oczyszczonej lub amoniaku, jednak nie wszystkie materiały zareagują dobrze z tymi środkami. Firmy czyszczące wiedzą jakie preparaty stosować, aby materiał nie uległ uszkodzeniu. Podjęcie współpracy jest korzystne dla dwóch stron, ponieważ koszt za czyszczenie to kilkaset złotych. Mimo to zawsze to lepsza opcja niż wyrzucenie dobrego mebla, który ma swoją historię. Dzięki odpowiedniej renowacji i czyszczeniu może służyć jeszcze bardzo wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here