PODZIEL SIĘ

Deratyzacja, dezynsekcja oraz odgrzybianie to usługi związane ze zwalczaniem szkodników takich jak niechciane gryzonie, owady czy grzyby. Gdy wkradają się one do domów i innych pomieszczeń gospodarczych należy skorzystać z fachowej pomocy wykwalifikowanych pracowników – zabójców wszelkiego typu szkodników. Oto krótki poradnik, czym są te trzy rodzaje usług.

Deratyzacja inaczej zwana jest odszczurzaniem. Jest to zwalczanie takich pasożytów jak myszy i szczury. Używa się do tego środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych. Najczęściej wykorzystywanymi do tego metodami są trucie skażonym pokarmem lub używanie różnorodnych pułapek. Rzadko stosowane są inne metody. Deratyzacja to również zespół pewnych zabiegów związanych z zabezpieczeniem przed gryzoniami chronionych obiektów czy zakładów przemysłu spożywczego gdzie one najchętniej się zalęgają. Wczesne wykrycie i pozbycie się szkodników przeciwdziała znalezienia sobie kryjówek oraz miejsc do rozrodu i wyrządzania szkód. Tutaj też sprawdza się powiedzenie, że łatwiej oraz bezpieczniej jest zapobiegać niż później zwalczać szkodniki.

Dezynsekcja z kolei jest zwalczaniem owadów latających oraz biegających, a także chrząszczy. W jej zakres wchodzi również akaryzacja, czyli zwalczanie roztoczy. Tego zabiegu dokonuje się zazwyczaj, gdy owady i inne robactwa są uciążliwe bądź szkodliwe. Dezynsekcja owadów obowiązkowo przeprowadzana jest w przemyśle spożywczym, ponieważ bywają one roznosicielami patogenów wielu chorób. Wykonywana jest ona różnego typu metodami: chemicznymi, biotechnologicznymi, fizycznymi czy mechanicznymi.

Odgrzybianie to po prostu usuwanie grzybów i pleśni. Wykonuje się je przez oprysk chemiczny, wypalanie, smarowanie lub posypywanie proszkami grzybobójczymi.

Pod adresem: http://uslugi-karaczan.pl znajdują się szczegóły oferty jednej z firm świadczącej usługi deratyzacji, dezynsekcji oraz odgrzybiania. Warto z nich skorzystać w potrzebie, ponieważ są one skuteczne, solidne i tanie oraz dostępne na terenie całej Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here