PODZIEL SIĘ

Suszone owoce to jedna z najzdrowszych opcji na zdrową przekąskę. Mimo że mają stosunkowo dużą zawartość cukrów prostych i są tuczące, to jednak warto uwzględnić je w  diecie. Nawet wówczas, gdy zależy nam na redukcji wagi oraz na unikaniu jednorazowych intensywnych „strzałów“ cukru. Dlaczego suszone owoce są zdrowe i co mają w sobie takiego, co sprawia, że lepiej jest je jeść niż tradycyjne słodkie przekąski?

Suszone owoce – źródło witamin

Suszone owoce są przede wszystkim idealnym sposobem na przedłużenie lata. Dzięki wysuszeniu świeżych owoców i przerobieniu ich w specyficzne słodycze, możemy cieszyć się witaminami o wiele dłużej niż wynika to z naturalnego rytmu dojrzewania i przekwitania drzew i krzaków owocowych. 

Skąd wziąć suszone owoce? 

Suszone owoce coraz częściej goszczą na targowiskach i w sklepach. Znajdziemy je również w sieci – sklepy internetowe pakują je w specjalne, hermetyczne opakowania przedłużające żywotność przekąsek. Suszone owoce można też wyprodukować sobie samodzielnie, używając w tym celu suszarki (koszt nie więcej niż 150 zł) lub piekarnika (nieco trudniejsza opcja). 

Jakie owoce są najlepsze na suszone słodycze?

Z których owoców warto zrobić suszone przekąski? Zdecydowanie jest to kwestia gustu. Podejmując decyzję należy zwrócić uwagę na to, jaka będzie twardość „suszka“. Ważny jest też rodzaj miąższu, a także to, jakiej grubość jest skórka. Najpopularniejsze owoce, z których powstają pyszne suszone słodycze to jabłka. Koszt wykonania jest bardzo niski, a o bardzo dobre efekty nietrudno. Bardzo przydatne będą również śliwki, które wykorzystamy do przyprawiania karkówki lub do potraw wigilijnych w zimie. Bardzo smaczne będą również morele oraz gruszki. W przypadku tych ostatnich co prawda problematyczna może być dość gruba skórka, jednak smak jest wyśmienity. 

Inspiracje

O tym, jakie przekąski można wyczarować z suszonych owoców, więcej dowiecie się odwiedzając tę stronę: https://slodkie-zdrowie.pl/pl/39-suszone-owoce. Jest to sklep internetowy Słodkie Zdrowie, w którym znajdują się produkty naturalnego pochodzenia, idealny na uzupełnienie swojej szafki w słodycze, które nie przyniosą nam jedynie kalorie, ale też witaminy i inne wartościowe składniki pożywienia. Sprawdźcie sami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here