PODZIEL SIĘ

Projektując mieszkanie warto z odpowiednim wyprzedzeniem pomyśleć o rozwiązaniach dotyczących światła. W dzisiejszych czasach w zapomnienie odchodzą klasyczne żarówki (w większości przypadków ich sprzedaż jest nawet niezgodna z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa). W obecnej sytuacji ciekawym pomysłem wydaje się nowoczesne oświetlenie LED.

Wybranie tego rozwiązania może wymagać podjęcia decyzji już na poziomie projektowania wnętrz ale jednocześnie właściwie wkomponowane profile LED mogą stanowić efektowny element wystroju. Nie zapominajmy również o dodatkowej (a dla niektórych zapewne podstawowej) zalecie oświetlenia LED – jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne w dłuższej perspektywie czasowej. O ile same rozwiązania mogą być projektowane z rozmachem (przez to zakładając wyższe koszty początkowe) jak i być rozwiązaniami budżetowymi (np. w zależności jaki profil do LED wybierzemy) o tyle oszczędności eksploatacyjnych w dłuższej perspektywie czasowej możemy być pewni. Oświetlenie LED charakteryzuje dodatkowo cały wachlarz zalet.

Same diody LED pracują około 25 razy dłużej niż klasyczne żarówki i nawet dziesięciokrotnie dłużej niż popularne dziś żarówki halogenowe. Diody LED wykazują również wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne – uderzania i wstrząsy. Oświetlenie LED rozświetla i się i gaśnie niezwykle szybko – praktycznie w momencie naciśnięcia włącznika. Takie oświetlenie charakteryzuje się również bardzo niską emisją ciepła – może być wiec z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach gdzie stanowi to problem.

Warto więc rozważyć wybór oświetlenia ledowego jako rozwiązania dla naszego nowego mieszkania. Dostępny wachlarz profili i opraw LED jest obecnie bardzo szeroki, z pewnością każdy potencjalny nabywca znajdzie ofertę dostosowaną do grubości portfela i zakładanego efektu estetycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here