PODZIEL SIĘ

Jeśli masz cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień musisz zapewnić jej odpowiednią pielęgnację. Zaczynając od demakijażu i oczyszczania, aż po nawilżenie. Na półkach drogerii możesz znaleźć mnóstwo kosmetyków, jednak wybór nie zawsze jest prosty. Zwłaszcza jeśli kolejny kosmetyk, który miał być idealny dla cery wrażliwej, znowu podrażnił Twoją skórę.

Zwróć uwagę na skład

Częstym błędem, który popełniamy jest zakup kosmetyku, bez uprzedniego czytania składu. Jest to błąd, na który w przypadku cery wrażliwej nie możesz sobie pozwolić. Początkowo te wszystkie skomplikowane nazwy składników mogą sprawiać Ci problem, jednak od czego mamy internet? Znajdziesz tam wiele stron, które opisują najpopularniejsze składniki dodawane do kosmetyków, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Możesz również sprawdzić opinie osób, które używały już dany kosmetyk. 

Wybieraj kosmetyki przeznaczone dla Twojej cery

Piękne opakowania i chwytliwe hasła reklamowe producentów skuszą niejednego. Pamiętaj jednak, aby sięgać po kosmetyki przeznaczone dla Twojego rodzaju cery. Kremy do pielęgnacji cery wrażliwej będą miały tak skomponowany skład, aby znalazło się w nim jak najmniej substancji, które mogą wywołać podrażnienia. Dlatego w pierwszej kolejności zwróć uwagę właśnie na te, na których etykiecie widnieje informacja, że są hipoalergiczne lub przeznaczone dla cery wrażliwej. 

Może się zdarzyć, że masz alergię na składnik, który nie jest powszechnie znany jako wywołujący podrażnienia. Dlatego w przypadku nowego kosmetyku przeprowadź test przed rozpoczęciem jego stosowania. Rozprowadź trochę kosmetyku na zgięciu łokcia. Kosmetyk nie jest dla Ciebie odpowiedni jeśli w ciągu 24 godzin wystąpią w tym miejscu:

  • zaczerwienienie, 
  • uczucie pieczenia lub swędzenia, 
  • wysypka.

Natomiast gdy nie zauważysz żadnych niepokojących zmian możesz go bezpiecznie używać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here