PODZIEL SIĘ

Jeżeli prowadzisz własny biznes lokalnie w Tarnowie czy innym mniejszym mieście, nie ważne czy zaczynasz czy firma ma już za sobą kilka lat działalności poznaj kilka pomysłów na to jak zwiększyć widoczność firmy i jej usług prowadzonych w regionie nie tylko poprzez budowanie świadomości standardową formą reklamy ale także w internecie. Każde działanie czy to w internecie czy stacjonarnie mające na celu reklamę naszej firmy finalnie powinno doprowadzić użytkownika do kontaktu z firmą. Warto zadbać by nie był to tylko kontakt telefoniczny ale możliwość zapoznania się z ofertą firmy w internecie i to nie poprzez przypadkowe wpisy w katalogu czy portalach informacyjnych mających bardzo często zły adres lub dane kontaktowe.

Strona internetowa – działa jak zapalnik

Właściwie każda akcja promocyjna czy to poprzez reklamę w radio np. lokalnej tarnowskiej ESKA, polecenia znajomych kończy się na wyszukaniu informacji o firmie w internecie. Dobrze jeżeli właściciel zadba o to by utworzyć kilka profili firmowych na portalach czy katalogach firm, wtedy po wpisaniu nazwy firmy w wyszukiwarkę wyskoczą one jako pierwsze, a firma jest uratowana, potencjalny Klient ma możliwość kontaktu z firmą.

Jednak to droga na około, wystarczy prostym sposobem poprawić widoczność własnej firmy w internecie tworząc stronę internetową np. w tarnowskim studio hauerpower, która przejmie obowiązki reklamy naszej działalności oraz informowania Klientów o firmie, którzy gdzieś zasłyszeli nazwę firmy i chcą sprawdzić co ofertuje. Strona firmowa przyda się również w przypadkowych wyszukaniach popularnych fraz w wyszukiwarce w internecie.

Warto w celu poprawienia widoczności firmy stworzyć przynajmniej stronę typu wizytówkę, co pomoże również pozyskać nowych Klientów z przeprowadzanej innej formy reklamy np. baner na mieście, ulotki, ogłoszenie w prasie gdzie dając jako kontakt adres strony zyskujemy pokazanie się potencjalnemu Klientowi z jeszcze lepszej strony. Strona www przygotowana rzetelnie i profesjonalnie pomoże zwiększyć liczbę klientów również po jakiejkolwiek akcji eventowej czy promocyjnej prowadzonej w ramach stacjonarnej reklamy np. w galerii Gemini park czy Tarnovi.

Reklama w internecie – promocja własnej strony www

Każde działanie które kończy się odwiedzinami na naszej stronie to sukces dla firmy i jej promocyjnych działań, co jednak zrobić aby reklamować stronę w internecie ?

Optymalizuj swoją stronę – wykonanie SEO.

Dobrą opcją jest przy tworzeniu strony internetowej wykonanie jej optymalizacji czy 'ustawienie' na frazy kluczowe związane z rodzajem wykonywanych usług przez firmę np. studio tworzenia stron z Tarnowa może optymalizować swoją stronę na frazy związane z projektowaniem stron, tworzeniem czyli tak przygotowywać teksty na stronie i podstronach oraz odpowiednio je nasycić frazami by dać sygnał robotom google o czym jest strona, dzięki temu strona będzie mogła być odpowiednio 'sklasyfikowana'. Prowadząc działalność lokalnie w mniejszej miejscowości do fraz warto dobrać nazwę miasta np. Tarnów co jeszcze lepiej wpłynie na umiejscowienie naszej strony w rankingu.

Lokalne katalogi, Google dla firm, mapy Google

Pomoże nam również w poprawieniu widoczności i przypisaniu strony do danego obszaru działalności założenie wizytówki w Google dla firm oraz dodanie firmy do map Google.

Lokalne fora informacyjne, społeczności internetowe – tutaj także warto zaistnieć, zakładając profile i udzielając się na forach z linkiem do naszego serwisu w stopce opisanego odpowiednim hasłem czy zachęcającym tekstem.

Warto dodawać również ogłoszenia na portalach charakterystycznych dla konkretnego miejsca np. w Tarnowie byłby to tarnowiak.pl, tarnowiaczek, portal tarnow.net.pl czy wszystkie większe portale ogłoszeniowe w których możemy wybrać miejsce wykonywania działalności wpłyną na poprawę widoczności strony w lokalnych wynikach wyszukiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here