PODZIEL SIĘ

Umowne otwarcie granic w UE, a także rosnąca liczba firm, ułatwiających zakładanie spółek USA – to wszystko sprawia, że z roku na rok, więcej polskich przedsiębiorców przenosi swoje biznesy za granicę. Dlaczego to robią? Może i w twoim przypadku przeniesienie firmy gdzieś dalej mogłoby przynieść oczekiwane efekty. Dowiedz się kiedy może to być dobry krok i co na tym zyskasz.

System podatkowy w Polsce

Najważniejszym powodem do tego, aby nie prowadzić biznesu w Polsce jest niezwykle zagmatwany system podatkowy. Trudno się temu dziwić. Niezwykle wysokie koszta prowadzenia firmy, na które składają się ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, coraz większe wymogi dotyczące wpłacania zaliczek na podatek VAT, a także urzędy skarbowe, które za wszelką cenę próbują znaleźć potknięcia w firmach, będące pretekstem do obciążenia ich wysokimi kosztami. Trudno się dziwić, że biznesy prowadzone w kraju, wymagają od ich właścicieli nerwów ze stali i bardzo dobrej znajomości ordynacji podatkowej. Ordynacji, która niezwykle często i szybko się zmienia.

Brak perspektyw

Prowadząc firmę w Polsce, ich właściciele muszą się zmagać z ciągłym brakiem perspektyw. Z jednej strony zamrożone od wielu lat zarobki, które nie napędzają gospodarki, a z drugiej strony zalew tanich usług i produktów z dalekiego wschodu. W tym tłumie, nawet doskonałej jakości produkty i usługi mają problem, aby się przebić. Dla takich osób, zakładanie spółek USA jest jedną z niewielu alternatyw, aby w dalszym ciągu móc prowadzić swój biznes, a jednocześnie zdobywać nowe rynki. Klient amerykański posiada nie tylko więcej pieniędzy, ale jest bardziej świadomy tego co kupuje i tego zalet. Prowadzenie biznesu w stanach USA okazuje się być nie tylko wygodniejsze, ale i bezpieczniejsze z punktu podatkowego. Otwartość urzędników, przyjazna ordynacja podatkowa, a w końcu bardzo wiele firm, pomagających w założeniu spółki w USA, a także zapewniających kompleksową obsługę prawną każdemu, kto będzie jej potrzebował. Czy można się więc dziwić, że Polacy chętnie wybierają spółki w USA?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here