PODZIEL SIĘ

Co się dzieje ze skórą nocą? Jak wesprzeć jej regenerację i wstać z uczuciem przyjemnej świeżości?

Kiedy śpimy wzmacnia nie tylko nasz organizm, ale też naskórek. W nocy skóra regeneruje się po uszczerbkach, których doznała w ciągu dnia w wyniku działania czynników atmosferycznych, smogu, zmian temperatur, klimatyzacji, dymu papierosowego i obciążenia makijażem. W godzinach wieczornych wiązania komórkowe w skórze stają się elastyczniejsze a mikrokrążenie nabiera na intensywności. Między godziną 24 a 4 za sprawą działania hormonów odpowiedzialnych za regenerację ze skóry usuwane są toksyny i produkowany jest kolagen. Skóra traci wodę, dlatego warto zapewnić jej na czas nocnej regeneracji odpowiednia podaż nawodnienia. Między godziną 5 a 10 skóra wraca do dziennego trybu funkcjonowania.

Poprawie nawodnienia w ciągu nocy sprzyja stosowanie dedykowanych na tą porę kosmetyków, takich jak nawadniający krem-maska na noc Neutrogena z linii Hydro Boost® (https://neutrogena.com.pl/product/71). Ma formę delikatnego żelu. Wystarczy nałożenie cienkiej warstwy, dzięki czemu kosmetyk jest wydajny. Jego beztłuszczowa lekka konsystencja powoduje, że produkt nie klei się, łatwo aplikuje i szybko wchłania. Przeznaczony jest do codziennego stosowania na skórę twarzy oraz delikatną skórę szyi, która również wymaga skrupulatnej pielegnacji. Silne działanie nawilżające maska zawdzięcza między innymi zawartości kwasu hialuronowego w bezpiecznym a zarazem skutecznym stężeniu.

Kwas hialuronowy jest substancją o wysokiej biozgodności. Naturalnie występuje w organizmie ludzkim, ale wraz z wiekiem jego ilość w organizmie maleje. Jest bardzo bezpieczny a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest zredukowane do absolutnego minimum. Działa przeciwzapalnie i wzmacnia integralność tkanek oraz ich wytrzymałość. Ze względu na szereg dobroczynnych właściwości jest eliksirem młodości. Silnie nawadnia, mając zdolność zatrzymywania około 1000 razy większej ilości wody niż sam waży. Skutecznie niweluje oznaki zmęczenia, takie jak poszarzała czy zwiotczała skóra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here