PODZIEL SIĘ

Wybór odpowiednich materiałów na elewację budynku wcale nie jest taki łatwy. Elewacja nie tylko chroni ściany budynku, ale też nadaje ciekawy i niepowtarzalny wygląd każdej bryle. Trendy na rynku budowlanym, zmieniają się z roku na rok, a obecnie wśród elewacji króluje materiały minimalistyczne i surowe, w stonowanej kolorystyce. Jakie materiały są więc na czasie?

Jakie materiały są na topie?

Mimo zmieniających się trendów, najczęściej wybieranym materiałem elewacyjnym nadal jest tynk cienkowarstwowy. Swą popularność zawdzięcza niskiej cenie, szerokiej gamie kolorystycznej oraz wielu dostępnym strukturom. Świetnie pasuje też do innych materiałów elewacyjnych. Równie popularne jest drewno, które zdobi nie tylko budynki w klasycznym stylu, ale też te nowoczesne. W ostatnich latach coraz popularniejsza staje się też blacha – blachodachówka zdobi niejeden dach, a blacha trapezowa coraz więcej ścian różnych budynków. Lśniąca czy matowa, idealnie pasuje do brył nowoczesnych budynków. A jej dużą zaletą jest wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Do tego trzeba dodać, że elewację tego typu łatwo utrzymać w czystości, w przeciwieństwie do tynku, blacha odporna jest na wilgoć.

Jakie materiały można ze sobą łączyć, aby wyglądało to estetycznie?

Zdarza się też tak, że decydujemy się na wybór nie jednego, a więcej materiałów elewacyjnych. Odpowiednio dobrane, nadają bryle budynku niepowtarzalny charakter. Co więc z czym łączyć? Korzystnie wygląda połączenie surowego, ciepłego drewna z zimnym betonem. Natomiast tynk cienkowarstwowy wygląda bardzo korzystnie w towarzystwie kamienia czy takiego materiału jak coraz popularniejsza blacha trapezowa . Warto tu wspomnieć, że blacha trapezowa dobrze czuje się nie tylko w towarzystwie tynku, ale też drewna! Połączenie to może brzmi dziwnie, ale w rzeczywistości można uzyskać ciekawy efekt. Trzeba tylko zapamiętać, że wybierając materiały na elewację, nie łączyć więcej niż trzech różnych. Inaczej zamiast ciekawego i niepowtarzalnego wyglądu domu, skutek będzie zupełnie odwrotny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here