PODZIEL SIĘ

Czy odkurzanie może być jeszcze łatwiejsze, prostsze, cichsze i skuteczniejsze? Okazuje się, że tak. Wystarczy zamontować odkurzacz centralny. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność.
Tradycyjne odkurzacze (zob. POZNAŃ VARIOVAC), choć coraz nowocześniejsze i wydajniejsze mają wiele wad. Przede wszystkim do otoczenia wracają mikrodrobinki kurzu, które przedostają się przez filtry. Odkurzacze wodne, choć uważane za skuteczniejsze sprawiają z kolei, że w powietrze leci para wodna i zwiększa wilgotność powietrza.
Odkurzacze centralne to urządzenia, które montowane są w wybranym pomieszczeniu, najczęściej gospodarczym, piwnicy czy garażu. Stamtąd wyprowadzone są przewody ssawne. Zazwyczaj montowane jest jedno gniazdo ssawne na danej kondygnacji. Ale zależy to oczywiście od gabarytów danego budynku, rozmieszczenia pomieszczeń, częstotliwości odkurzania itd. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wygodę użytkowników. Odkurzacz centralny uruchamiany jest zdalnie. Włącznik najczęściej znajduje się w rękojeści zestawu ssącego.
To w czym odkurzacz centralny jest lepszy od tradycyjnego to przede wszystkim to, że jest bardziej praktyczny. Jest przydatny wszędzie tam, gdzie wskazane jest zachowanie ciszy, a jednocześnie można odkurzać w godzinach ciszy nocnej i nikomu wtedy nie przeszkadzać. Stąd odkurzacze centralne montowane są na przykład w hotelach. Taki odkurzacz to także ułatwienie dla osoby go użytkującej. Nie trzeba ciągnąć całego urządzenia ze sobą, a tam, gdzie odkurza się dużo, potrafi to być męczące.
Odkurzacz centralny nadaje się nie tylko do dużych obiektów użyteczności publicznej. Coraz częściej odkurzacze centralne montowane są w domach jednorodzinnych, szczególnie dużych. Przydatne będą zwłaszcza w piętrowych budynkach. Za pomocą odkurzacza centralnego o wiele prostsze jest choćby odkurzanie schodów.
Na rynku obecnie jest już coraz większy wybór systemów odkurzania centralnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here