PODZIEL SIĘ

Co roku wybieramy się na wakacje w różne miejsca naszego kraju (tak jest od zawsze i zapewne nic nigdy się w tej kwestii nie zmieni). W dużej mierze ten okres już minął, ale nie oznacza to tego, że nie ma co o nim mówić. Konkretnie skupimy się może nie na tym jak przedstawiają się wybory tylko na tym, czy tak naprawdę na wszystko mamy wpływ. Gdziekolwiek byśmy się nie wybierali to zawsze jest tak, że chcemy, aby wszystko było tak, jak należy. Praktycznie zawsze wydaje nam się, że nic nie może nas zaskoczyć, wszystko jest odpowiednio przygotowane. Prawda jest jednak zupełnie inna, świetnym przykładem pod tym względem jest chociażby pogoda.

Czy można zetknąć się z wymarzoną pogodą?

Na pewno znajdą się tacy, którzy powiedzą, że pogoda nie stanowi problemu. Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy wyjeżdżają do ciepłych krajów (choć i w nich wszystko jest jak najbardziej realne). Niektórzy wybierają znacznie mniej odległe miejsca. Przy takich znacznie mniej odległych miejscach trudno jest mówić na temat jakiejś pewności. Szczególnie, że bardzo często jesteśmy zmuszeni uwierzyć temu, co pokazuje nam prognoza długoterminowa. Prognoza ta ma to do siebie, że wprowadza w błąd znacznie częściej niż prognoza krótkoterminowa. Można powiedzieć, że w wypadku pogody jesteśmy zmuszeni do podejmowania mniejszego lub większego ryzyka.

Inne sytuacje

Pogoda długoterminowa to jeden z najbardziej przemawiających przypadków, jeżeli chodzi o wyjazdy. Możliwości jest naprawdę, ale to naprawdę wiele. Powiedzmy, możemy wybierać się na wakacje samochodem i po drodze będziemy mieli kolizję, która umożliwi nam dalszą podróż (czasem kolizji można uniknąć a czasem jesteśmy po prostu bez szans). Zdarzają się też sytuacje, w których warunki w hotelu są zupełnie inne niż na zdjęciach (tego akurat można uniknąć poprzez odpowiednio częste zapoznanie się z opiniami dotychczasowych klientów). Warto też poruszyć jeden z najbardziej brutalnych przykładów czyli to, że możemy spotkać na ulicy złodzieja. Niestety, ludzie są różni i dotyczy to praktycznie każdego miejsca w naszym pięknym kraju. Zazwyczaj jest tak, że nie chcemy na ten temat myśleć, ale tak naprawdę wspomniane podejście absolutnie niczego nie zmienia. Najwyższa pora mieć świadomość sytuacji.

Czas na podsumowanie wszystkiego co zostało już tutaj powiedziane. Otóż, mimo największych wakacyjnych planów nie można wykluczyć sytuacji, w której nasz wyjazd będzie wyjazdem jak z koszmaru. Taki wyjazd jak z koszmaru to rzecz jasna przypadek losowy, ale przypadki losowe dotykają dosłownie każdego. Nie ma mowy o jakiejkolwiek selekcji. Mimo tego wielokrotnie wydaje nam się, że różne nieprzewidziane sytuacje mogą dotknąć wszystkich wokół tylko nie nas. Najwyższa pora wyleczyć się z takiego myślenia. Czasem jest tak, że różne nieprzewidziane sytuacje wcale nie musiały się wydarzyć. Niemniej, powiedzieliśmy już sobie na ten temat, wszystko jest w tekście. Na tym w zasadzie można już zakończyć, teraz wszystko zależy już tylko od Was (co najwyżej pamiętając o pogodzie można jeszcze dodać do tego szczęście).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here