PODZIEL SIĘ

Utrzymanie soczewek kontaktowych w dobrym stanie wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Osoby, które używają soczewek jednodniowych, po prostu wyrzucają je po całodziennym noszeniu, jednak ci, którzy stosują soczewki miesięczne muszą o nie odpowiednio dbać (zobacz nahttps://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/pielegnacja-soczewek). Bardzo duże znaczenie ma wybór dobrego jakościowo płynu do pielęgnacji soczewek.

Płyn do pielęgnacji soczewek: rodzaje

Na rynku istnieje bardzo duży wybór produktów do pielęgnacji soczewek. Zwykle okulista zaleca stosowanie konkretnego płynu lub też daje wybór. Bardzo duże znaczenie ma rodzaj soczewek kontaktowych, które nosi dany pacjent. Współczesne stosuje się soczewki twarde lub miękkie. Te pierwsze polecane są osobom z poważniejszymi wadami wzroku, a także z zespołem suchego oka, natomiast soczewki miękkie są najpopularniejszym rodzajem, stosunkowo tanim. Płyn do pielęgnacji soczewek powinien być więc dopasowany do specyfiki danego pacjenta. Wśród rodzajów preparatów do pielęgnacji soczewek można wyróżnić:

– płyny jednostopniowe, które nawilżają soczewki, dezynfekują i dodatkowo usuwają osady białkowe, ten rodzaj jest przeznaczony głównie do soczewek miękkich,

– płyny dwustopniowe, czyli zestaw składający się z płynu do czyszczenia i tabletek do usuwania osadów, a takie płyny używa się w przypadku soczewek twardych,

– płyny oksydacyjne, które nie zawierają konserwantów i polecane są alergikom oraz osobom z zespołem suchego oka

Odpowiednia pielęgnacja soczewek kontaktowych jest bardzo ważna, ponieważ mają one bezpośredni kontakt z okiem człowieka. Dzięki właściwej pielęgnacji można więc uniknąć podrażnień, zaczerwień i chorób oka.

Jaki płyn do pielęgnacji soczewek wybrać?

Przede wszystkim najlepiej jest skonsultować się z okulistą, optykiem lub pracownikiem danego sklepu i zapytać o najlepszy płyn do soczewek. Warto zaznaczyć, że nie powinno być różnic pomiędzy składem kontaktów i płynu. Ponadto, spore znaczenie ma odpowiednia jakość płynu. Właśnie dlatego należy wybierać sprawdzone marki takie jak Acuvue. Warto także zaznaczyć, że osoby, które nie lubią wykonywać zbyt wielu czynności pielęgnacyjnych i mają mało czasu, powinny zdecydować się na płyn jednostopniowy, ponieważ jest to produkt wielofunkcyjny.

Klienci, którzy chcą kupić płyn przez Internet powinni korzystać tylko ze sprawdzonych sklepów. Przy pierwszym zakupie płynu najlepiej jest udać się bezpośrednio do sklepu i tam podjąć decyzję. Ponadto, jeśli dana osoba wie, że nie będzie w stanie zadbać odpowiednio o swoje soczewki, to dużo lepszym rozwiązaniem będzie dla niej zakup soczewek jednodniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here