PODZIEL SIĘ

Nieruchomości są dla nas ważne, ponieważ zapewniają nam zabezpieczenie. Poza tym, zawsze wiążemy z nimi przyszłość. Niektóre z nich są mniejsze, inne większe, jeszcze inne to działki, na których planujemy w przyszłości zbudować nasz wymarzony dom. Czasem jednak zdarzają się sytuacje, w których musimy szybko zdobyć pieniądze. Decydujemy się wtedy na szybkie kredyty, które często nie są dokładnie przemyślane. Warto w takich sytuacjach wykazać się chłodnym podejściem do sprawy, aby pożyczki pod zastaw nieruchomości nie okazały się błędem.
Najważniejszą kwestią są dokumenty. To one musza być w porządku i to one muszą się zgadzać. Bez nich nie doprowadzimy sprawy do końca i nie uzyskamy pożyczki pod zastaw nieruchomości, której właśnie tak bardzo potrzebujemy. Czego mogą wymagać od nas firmy oraz instytucje finansowe, które oferują pożyczki pod zastaw nieruchomości? Oczywistą sprawą powinno być dla nas to, że będziemy musieli podać wszystkie swoje dane oraz przedstawić dowód tożsamości. Oczywiście, my możemy wymagać tego samego, zarówno od całej firmy jak i od osoby, z którą umowę podpisujemy. Możemy domagać się tego, aby firma przedstawiła nam wszystkie dostępne informacje na temat jej działalności. Oczywiście powinniśmy to też sprawdzić sami, na tyle, na ile jesteśmy w stanie. Jeżeli interesują nas pożyczki pod zastaw nieruchomości, to z całą pewnością firma będzie chciała uzyskać od nas notarialne akty potwierdzające naszą własność lub inne dokumenty, które ją stwierdzają. Kolejna kwestia to wypis i wyrys z map ewidencyjnych. Nie zawsze jest to konieczne, jednak może się tak zdarzyć.
Oczywiście należy również podpisać umowę i tutaj należy bardzo uważać. Trzeba skupić się na terminach, na kosztach oraz na konsekwencjach. Wszystkie zapisy w umowie muszą być dla nas absolutnie jasne!
Zawieranie umów s nie jest niczym strasznym i nie musimy się go bać. Musimy jednak robić to rozsądnie i z „głową” Należy unikać dziwnych i niesprawdzonych instytucji oraz zapisów, których nie rozumiemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here