PODZIEL SIĘ

Duża liczba osób planująca aranżację salonu zastanawia się w jaką stronę pójść. Przeglądając magazyny czy internet, bardzo łatwo jest wpaść w zakłopotanie, ponieważ dzisiejsze wystroje są bardzo zróżnicowane, a wszystkie wyglądają pięknie. Kolory ścian bywają nietypowe, meble również odbiegają od z dawien dawna ustalonych standardów. Wiele osób chce jednak zachować klasyczny wygląd, dlatego decyduje się na sprawdzone wzory. Jednak sam sposób urządzenia wnętrza nie decyduje o jego charakterze. Chociaż całość robi pierwsze wrażenie, decydującą rolę odgrywają dodatki. Ich rodzaj i natężenie mogą skutecznie decydować o całości. Dlatego osoba, która chce mieć wnętrze odróżniające się w znaczny sposób od innych wcale nie musi godzinami myśleć nad układem mebli. To kwestia doboru dodatków jest tutaj kolosalna. W połączeniu z klasycznym rozmieszczeniem i modelami mebli może tylko potęgować efekt na zasadzie kontrastu.

Nietypowe aranżacje

Przede wszystkim ważne są obrazy lub plakaty. Największe wrażenie mogą robić dziwne fotografie w złotych, bogatych ramkach obrazowych. Ich natężenie tylko wzmacnia poczucie ekstrawagancji. To jednak nie jedyny sposób, by pomieszczenie było ciekawsze. Dobrym pomysłem są różnego rodzaju figurki. Tutaj wybór jest największy. Mogą to być klasyczne popiersia, bądź też karykaturalne postacie, które sprawią, że wnętrze będzie wzbogacone o niecodzienne dodatki. Różnego rodzaju gadżety, które wiążą się z konkretnym wydarzeniem, a nie są codziennie widziane w pokojach jako ozdoby także są wskazane. Wreszcie repliki różnego rodzaju sprzętów zawieszone na ścianie będą niebanalne.

Ważny jest pomysł

To tylko niektóre pomysły, ale dobrze wykładają całą koncepcję. Otóż chodzi o to, by poprzez niecodzienne wstawki sprawić wrażenie czegoś niepasującego do całej reszty. Umiejętnie dobrane dodatki jednak mają w sobie finezję i tworzą jedną całość. Goście po chwili zdziwienia docenią kunszt i z pewnością będą zachwyceni niecodziennym wnętrzem. Dla samego właściciela może być to sposób na odnalezienie się w swoim własnym domu oraz motor napędowy dla poczucia zadowolenia z własnej kreatywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here