PODZIEL SIĘ

Kiedy nasze dzieci dorastają coraz częściej zmuszeni jesteśmy urządzać im różnego rodzaju imprezy. Jeśli nasze dziecko jest popularne i lubiane w szkole, to będzie zapraszane przez rówieśników na przyjęcia urodzinowe. A w związku z tym i na nas spadnie konieczność urządzenia takiego przyjęcia i zaproszenia grona przyjaciół. Jak się do tego zabrać?

Najważniejszy jest motyw przewodni imprezy. Coraz częściej wybiera się styl, w jakim odbędzie się przyjęcie, i w związku z tym dobiera się do niego wszystkie elementy. Możliwości jest mnóstwo- dziki zachód, rodzina Adamsów, anime… Jak już wybierzemy wraz z dzieckiem motyw przewodni, musimy przygotować odpowiednie menu oraz gry i rekwizyty.

Warto postawić na niestandardowe przekąski i smakołyki. Pulpa z mango i mrożona owoce brazylijskie będą idealnym tłem dla imprezy w stylu egzotycznej wyspy. Dzieci kochają ciekawe owoce i odkrywanie nowych smaków. Warto więc zdecydować się na pyszne potrawy i słodkości z egzotycznych owoców. Pulpa z mango może być smakowitym deserkiem wraz z lodami waniliowymi. Pulpa marakuja nałożona na wydrążoną wcześniej i oczyszczoną połówkę kokosa, wraz z lodami smerfowymi stworzy niebywałą kombinację smaków i niesamowity wygląd. Ananasy, banany i winogrona możemy rozłożyć na paterach na stole, tak aby każde dziecko w dowolnej chwili mogło złapać swój ulubiony owoc.

Pamiętajmy również o grach i zabawach. Często dzieci pozostawione same sobie nudzą się, więc warto zapewnić im atrakcje i dbać o angażowanie wszystkich maluchów we wspólne zabawy. Wyszukajmy w internecie ciekawe gry sprawnościowe dla dzieci w wieku naszej pociechy, a następnie przygotujmy wszystkie atrybuty, aby podczas imprezy nie trzeba było improwizować. Udanej imprezy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here