PODZIEL SIĘ

Blachodachówka z roku na rok staje się coraz popularniejszym pokryciem dachowym. Zwykłe dachówki, gont czy papa, powoli ustępują miejsca temu pokryciu. A jakie są rodzaje blachodachówek? Która będzie najlepsza? W tym artykule poznasz wszystkie popularne i wysokiej jakości rodzaje blachodachówek.

Blachodachówka falista

Jej kształt jest łudząco podobny do dachówki ceramicznej, ale to tylko pierwsze wrażenie. Jak sama nazwa wskazuje, dzieli się ona na fale, które układamy na dachu obok siebie. Jej wymiary zależna nie tylko od wizji producenta, ale przede wszystkim od naszego zamówienia. Z tego powodu bardzo łatwo się ją montuje i wygląda estetycznie. Szeroki wybór kolorów sprawia, że ta blachodachówka wpasuje się do każdego typu i barwy elewacji.

Blachodachówka płaska

Nie ma lepszego pokrycia dachowego na dom, który został zaprojektowany w bardzo nowoczesnym stylu. Poza tym, blachodachówka płaska bardzo często stosowana jest również na obiektach użyteczności publicznej, na biurach lub innych miejscach. Poza tym, że idealnie komponuje się z nowoczesną bryłą budynku, wyróżnia się długością modułu, który wynosi 35 cm.

Blachodachówka karpiówka

Nadaje się na domy zaprojektowane w stylu dworskim, z kolumnami oraz wyróżniające się elewacją, przypominającą budynki zabytkowe. Z tego też powodu, blachodachówkę karpiówkę stosuje się na połaciach historycznych obiektów, ponieważ jej lekkość dodatkowo nie obciąża więźby dachowej starego lokalu. Jedynym minusem tego materiału na dach jest jego cena.

Blachodachówka na rąbek

Popularna na przedmieściach i budynkach wiejskich. Świetnie wpasowuje się w krajobraz starych domów i elewacji, mimo tego, że to bardzo dobrej jakości pokrycie dachowe. Co je wyróżnia? Przede wszystkim powłoki ochronne, które dodatkowo podnoszą jej trwałość.

Inne rodzaje pokryć dachowym

Wśród deweloperów, prym wiedzie również blacha trapezowa, która jest świetnym zamiennikiem popularnej, ale nieco droższej blachodachówki. Z uwagi na szeroki wybór kolorów oraz fasad blachy trapezowej, pasuje ona nie tylko na nowoczesne budynki, ale również starego typu zabudowy mieszkalne. Swoją sławę, zawdzięcza niezwykle wysokiej jakości i niskiej cenie. Ekonomiczne pokrycie dachowe? Blacha trapezowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here