PODZIEL SIĘ

Jak powszechnie wiadomo, ze stanem zdrowia Polaków nie jest najlepiej. Na pierwszy rzut oka trudno ocenić stan zdrowia przeciętnego Polaka, którego mijamy na ulicy. Nie widać chorób serca, zaburzeń endokrynologicznych czy ginekologicznych. Ale doskonale widać stan uzębienia, wystarczy zbliżyć się do kogoś na kilka metrów i sprowokować tę osobę do uśmiechu. Tutaj niestety Polacy wypadają bardzo słabo w porównaniu do mieszkańców zachodniej Europy.

Obce są nam pojęcia takie jak implanty zębowe. Obecnie jest to rozwiązanie jedynie dla najbogatszych. Oczywiście wspaniale byłoby, gdyby wszyscy Polacy mieli piękne, białe zęby. Tak, piękne i białe, ale przede wszystkim zdrowe. Próchnica, która dotyka większość dzieci, to straszna choroba. Zęby mają nam służyć całe życie, a już z okresie nastoletnim część dzieci ma na tyle zaawansowaną próchnicę, że musi skończyć się to usunięciem poszczególnych zębów. Po usunięcia zęba rekomendacje są takie, aby puste miejsce szybko wypełnić, ponieważ takie puste miejsce psuje nie tylko estetykę, ale przede wszystkim całe uzębienie. Inne zęby nie mają już punktów podparcia i przesuwają się. A to grozi wieloma problemami. Jeżeli więc nie stać nas na implanty stomatologiczne (więcej informacji o tym zabiegu znajdziesz na stronie stomatologia-impla.pl/implanty/), to trzeba podjąć inne kroki. Dzisiaj są rozwiązania i dla tych biedniejszych i dla tych bogatych. Można zrobić protezę.

Ale kiedy problemem jest nawet wydanie kilkuset złotych, to niestety, nie ma się znaleźć dobrego rozwiązania. A przecież wielu ludzi żyje od wypłaty do wypłaty. Jakie rozwiązanie ma znaleźć samotna matka, której ledwo starcza na jedzenia dla dziecka i opłacenie rachunków? Co ma zrobić emerytka, której nie starcza nawet na leki, bez których nie może normalnie funkcjonować? To trudne pytania i na razie, przy obecnej sytuacji gospodarczej naszego kraju, pozostaną one bez odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here