PODZIEL SIĘ

Organizacja imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym to nie lada wyzwanie dla organizatorów. Przede wszystkim trzeba zadbać o zapewnienie wszystkim sportowcom i uczestnikom wydarzenia odpowiednich warunków. Do takich właśnie celów idealnie nadają się hale namiotowe pneumatyczne, ponieważ świetnie sprawdzają się jako zadaszenie imprez sportowych na świeżym powietrzu. Ze względu na dużą funkcjonalność i bezpieczeństwo są oraz chętniej wykorzystywane przez organizatorów różnego rodzaju eventów o charakterze sportowym, ale nie tylko. Doskonale nadają się na zadaszenia obiektów produkcyjnych i przemysłowych.

Hale pneumatyczne – jakie mają właściwości

Takie obiekty nazywane są także poduszkami, ponieważ funkcjonują na zasadzie nie stałej i ciężkiej konstrukcji nośnej, ale dzięki panującemu w górze ciśnieniu. Dzięki wydajnemu systemowi nadmuchu i lekkiej powłoce hale są lekkie, ale jednocześnie stabilne, wytrzymałe i odporne na opady śniegu czy deszczu. Posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu jest możliwe zachowanie odpowiedniej, stałej temperatury we wnętrzu obiektu. Hale tego typu wyposażone są w ścienne, lekkie płyty izolacyjne. Takie rozwiązanie umożliwia rezygnację z fundamentów stałych, co przyczynia się do zwiększenia szybkości montażu hali. Obiekty pneumatyczne zapewniają takie same, dobre warunki jak stacjonarne hale sportowe. Z tego względu znajdują zastosowanie jako zadaszenia boisk sportowych, kortów tenisowych, lodowisk, basenów czy hal gimnastycznych.

Namioty z dachem pneumatycznym – jakie mają zalety

Dachy pneumatyczne mogą być z podwójnej warstwy tkaniny poliestrowej powlekanej PCV o gramaturze 650 g/m2 z wypełnieniem powietrznym lub z dodatkową, trzecią warstwą perlitu. W pierwszym przypadku przenikalność cieplna wynosi 1,8k, zaś w drugim 0,3k. Ciśnienie wewnątrz poszycia powoduje naprężenie i usztywnienie powłoki PCV, a jest ono uzyskiwane poprzez agregaty nadmuchiwane, montowane pod połaciami. Gdy powłoki są dostatecznie wypełnione agregaty wyłączają się i pozostawiają w stanie czuwania, by w razie niedoboru ciśnienia od razu je uzupełnić.

Hale z dachem pneumatycznym dzięki plandekom wypełnionym powietrzem, cechują się doskonałą termoizolacją oraz brakiem efektu skraplania wody.
Obiekty z tego rodzaju dachem pozwalają w zimie z łatwością utrzymać dodatnią temperaturę, zaś latem zapewnić optymalne warunki do pracy czy zajęć sportowo-rekreacyjnych. Zadaszenie pneumatyczne to doskonałe rozwiązanie na zarówno sezonowe, jak i całoroczne obiekty.

Sprawdź ofertę Neodynamik na hale z dachem pneumatycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here