PODZIEL SIĘ

W budownictwie, podobnie jak w wielu innych dziedzinach, lepiej jest zapobiegać, niż potem naprawiać. Dotyczy to również kwestii naszego domu oraz wilgoci. W momencie, gdy zauważymy, że budynek naciąga wodą na poziomie gruntów, musimy zacząć działać. Wilgoć posiada bowiem bardzo niekorzystny wpływ na budynki. Oprócz tego, że komfort cieplny domowników praktycznie zanika, to na dodatek termoizolacja ścian staje się gorsza, a na dodatek może dojść do rozwoju pleśni. Chociaż izolacja fundamentów powinna mieć miejsce podczas stawiania domu, to nie zawsze się o niej pamięta. Późniejsza izolacja przeciwwilgociowa fundamentów może sprawić więcej kłopotów, chyba że zdecydujemy się na wykorzystanie pewnej skutecznej i uniwersalnej metody. Jest nią iniekcja krystaliczna, czyli nowatorski i unikatowy sposób na pożegnanie się z wilgocią w naszym domu.

W jaki sposób zabezpiecza się fundamenty?

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów powinna być kompleksowa – to znaczy powinna to być izolacja pionowa oraz pozioma. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że budynek nie będzie czerpał wody z gruntu. Pozioma izolacja polega na przekładaniu materiałów izolacyjnych między ławami oraz ścianami, a także pomiędzy parterem a fundamentem. Do jej wykonania stosuje się papę lub grubą folię PCW. Z kolei izolacja pionowa to oddzielenie fundamentów od gruntu, co odbywa się za pomocą masy polimerowej, zaprawy mineralnej czy masy bitumicznej.

Izolacja w starych budynkach

Wykonywanie izolacji w budynku, który już powstał, może wymagać od nas dokopania się do fundamentów. Jest to dość czasochłonne zadanie, dlatego lepiej jest postawić na bezinwazyjną metodę iniekcji krystalicznej. W takim wypadku pozostaje nam jedynie zrobienie otworów w ścianie lub fundamentach, a następnie wprowadzenie do środka odpowiedniego preparatu. To właśnie on w kontakcie z wodą zacznie zamieniać się w masę uszczelniającą. W prosty sposób będziemy mogli nie tylko pozbyć się wilgoci, ale również zapewnić sobie skuteczną ochronę przed działaniem wody – działanie iniekcji krystalicznej nie ma w zasadzie daty zakończenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here